Ubytování na kolejích VŠE od 2.11. do odvolání

Na základě mimořádné situace v souvislosti s pandemií a pokračování nouzového stavu nařízeného vládou ČR vydává SÚZ VŠE následující opatření týkající se ubytování na kolejích VŠE:

1/ Ubytovaný, který není fyzicky přítomen na koleji, řádně hradí kolejné a v případě, že nepodá výpověď do 30.11.2020 včetně, tedy pokoj si drží pro možnost návratu na kolej, dostane za období listopad 2020 – leden 2021 refundaci kolejného ve výši 50 %. Tato refundace bude ubytovanému vložena do konta v ISKAM do 10.2.2021. V případě zrušení usnesení vlády ČR č. 1022 o zákazu pobytu studentů s jiným bydlištěm v ČR na kolejích a návratu na kolej je nutné elektronicky ohlásit datum příjezdu ze svého e-mailu uvedeného v ISKAM na adresu arrivals@vse.cz.

2/ Ubytovaný, který není fyzicky přítomen na koleji, řádně hradí kolejné a podá výpověď do 30.11.2020, dostane slevu ve výši variabilních nákladů, tj. 14 Kč/den po dobu trvání výpovědní lhůty. Refundace v tomto případě proběhne v první polovině prosince, resp. ledna v závislosti na tom, kdy ubytovaný podá výpověď. Výpověď je nutné podat prostřednictvím webového rozhraní ISKAM.

Opatření se týká všech ubytovaných studentů se standardní smlouvu a výpovědní lhůtou.

Ing. Ota Zima, CSc., MBA