Reference

Čtvrtek 26.května 2016

Letní semestr v roce 2016 jsem absolvoval na Vysoké škole ekonomické v Praze a bydlel jsem na koleji Jarov III F. V první řadě bych rád uvedl, že získat místo k bydlení na koleji nevyžaduje mnoho úsilí – Univerzita Vám poskytne odkazy a formuláře, které musíte vyplnit, pak si vyberete typ pokoje ve kterém chcete bydlet podle cenové hladiny, kterou preferujete. Všichni zahraniční studenti výměnných programů žijí na kolejích na Jarově což je velká výhoda, která umožňuje snadné navázání přátelství, pracovních skupin v univerzitě a samozřejmě organizování zábavy je také mnohem jednodušší.

Koleje jsou vybaveny nábytkem, který není nejmodernější. Nicméně za cenu, kterou platíte, je to více než v pohodě podle mého názoru. Umístění kolejí je také dobré. Koleje nejsou v centru, jsou vzdáleny asi 20 minut od univerzity, ale jsou přímo u zastávky tramvaje číslo 9, která se stala jednou z mých nejlepších kamarádek v tomto semestru .

Opravdu jsem si oblíbil malé fotbalové hřiště hned vedle koleje, které může být využíváno zdarma. Často jsme o víkendech hráli fotbal, poslouchali k tomu oblíbenou muziku a popíjeli dobré české pivko – prostě užívali jsme si to!

Takže na závěr: Dobrá kolej za dobrou cenu. Mohu jen doporučit

Thomas Strasser

Erasmus student Rakousko

Středa 26. května 2016

Bydlení na Jarově bylo upřímně tím nejlepším rozhodnutím, které jsem mohla učinit, když jsem přijížděla do Prahy. Programové koordinátorky mi nabídly bydlení na koleji nebo v apartmánech. Rozhodla jsem se využít bydlení na kolejích, protože jsem chtěla poznat lidi z celého světa a přesně to se také stalo.

Na Jarově jsem našla své nejlepší přátele, a i když vím, že budeme zase roztroušeni po celém světě, také vím, že se budeme navštěvovat kdykoliv to bude možné. Jestliže rádi potkáváte nové lidi, chcete zažít úplně novou světovou zkušenost, navštěvovat zábavné programy na kolejích a kontinuálně navazovat nová nejlepší přátelství, která vydrží na celý život – pak si zamilujete bydlení na Jarově III.G!

Taylor Zant, CESP USA