Informace o kolejích

Koleje Vysoké školy ekonomické v Praze se nacházejí ve třech městských částech Prahy (Žižkov,  Jižní Město, Holešovice). Celková kapacita kolejí je více než 3,5 tisíc lůžek. Studentské ubytování nabízí mnoho výhod: možnost stravování v menze, sportovní vyžití v modernizovaném sportovním areálu, posilovny na každé koleji a to vše za velmi příznivé ceny. Klid na učení je možné najít ve studovnách. Každý ubytovaný má k dispozici vlastní stůl se židlí, postel s lůžkovinami, skříň a sdílenou kuchyňku s vařičem a ledničkou. K chvilkám relaxace slouží pingpongové stoly nebo venkovní grily. Na kolejích nechybí pračky a sušárny, samozřejmostí je připojení k internetu. Kontrolovaný vstup do objektu zvyšuje bezpečnost jak ubytovaných studentů, tak i ochranu jejich majetku. Možnost ubytování je v jedno, dvou i třílůžkových pokojích, dále v párových pokojích i pokojích pro handicapované. Studenti VŠE si mohou před začátkem akademického roku sami vybrat ubytování. Na studentských kolejích často vznikají přátelství na celý život.

Palachova kolej

nahledKomplex čtyř budov s kapacitou 666 lůžek je situován v areálu kolejí na Jarově v Praze 3 přímo na ulici Hartigova. Z pokojů se skýtá výhled do klidných ulic a zeleně areálu kolejí. Kolej se rozkládá mezi stanicemi Strážní a Chmelnice.

Bydlení na koleji má poměrně zásadní výhody oproti pronájmu bytu. Není třeba se o nic starat, veškeré vybavení máte k dispozici už při nastěhování. Mimo běžného zařízení pokoje můžete používat také pračku, kuchyňku, studovnu a podobně. Stejně jako máte možnost za velmi výhodných podmínek využívat sportovního vybavení, například posiloven a dalších život zpříjemňujících vymožeností, jejichž nabídka se stále zpestřuje.

 

University Hotel

nahledUniversity Hotel nacházející se v areálu kolejí VŠE v Praze 3 vznikl oddělením od komplexu budov koleje Jarov I a disponuje celkovou kapacitou 56 pokojů s vlastním příslušenstvím. Všechny pokoje a prostory hotelu jsou nekuřácké a pokryté volně dostupným Wi-Fi připojením. Areál sportovišť ležící přímo za budovou nabízí širokou škálu sportovního vyžití za velmi příjemné ceny. Tramvajová zastávka Strážní vzdálená pouhých 200 metrů od hotelu zajišťuje snadné a rychlé spojení s centrem Prahy. Parkoviště je pro hotelové hosty k dispozici přímo v areálu. University Hotel je vhodný pro každého, kdo hledá cenově dostupné studentské ubytování v klidné a zelené části města, ale zároveň v těsné blízkosti centra Prahy.

 

Kolej Jarov II

nahledKolej Jarov II je určena především pro studenty, kteří chtějí více soukromí. Nabízí nově zrekonstruované studentské ubytování buňkového typu pro 5 (3x jednolůžkový pokoj + 1x dvoulůžkový pokoj) nebo 8 studentů (4x dvoulůžkový pokoj). Kolej se nachází asi 3 minuty od tramvajové zastávky Kněžská luka. Ubytování doporučujeme spíše pro samostatné studenty, vzhledem k tomu, že se zde zvlášť platí energie a student si svou spotřebu hlídá sám. Zároveň je na této koleji největší počet jednolůžkových pokojů. Studenti na koleji Jarov II mají k dispozici studovnu téměř na každém patře, novou posilovnu, klavír, stolní tenis. V blízkosti je Kaufland a večerky. Pro chvilky relaxace může sloužit Vrch Třešňovka, nebo Malešický les. Na kolejích je možné využít pračky, žehličky, vysavače.

 

Eislerova kolej (Jarov III.F)

Panelová výšková budova dělená na dvě křídla s jedenácti a devíti patry a vlastními výtahy s kapacitou 411 lůžek, byla vybudována na přelomu 70. a 80. let.  V roce 2022  zde v proběhla intenzivní rekonstrukce studentského ubytování a zateplení budovy. Studentské bydlení je dispozičně řešeno jako ubytovací buňky. Jedná se o čtyřlůžkové „byty“ o dvou pokojích se společnou chodbou s kuchyňským koutem, koupelnou a toaletou. Tato kolej disponuje 18 jednolůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. Na koleji se nachází studentské ubytování v dvoulůžkových pokojích pro 288 osob a jednolůžková kapacita činí 72 pokojů. V nabídce tohoto zařízení je také hotelové ubytování s kapacitou 33 lůžek. Mimo studentského ubytování kolej rovněž nabízí studovny, společenskou místnost, posilovny, běhací pásy, relaxační zóny, pračky a sušičky prádla nebo sušárnu či sklad na zavazadla.

Thalerova kolej (Jarov III.G)

nahledThalerova kolej (Jarov III.G) se nachází v Praze 3 na pomezí Žižkova a Jarova a má výbornou dopravní dostupnost do školy i do centra (zastávka tramvaje 4 min. chůze). Jedná se panelový dům o 11-12 patrech s dvoulůžkovými pokoji, se zateplením, plastovými okny a zrekonstruovanými lodžiemi. V blízkosti koleje (2-3 zastávky tram) se nachází Albert, Lidl, Kaufland i Tesco Express, několik lékáren, poliklinika, večerky i restaurace. V bezprostřední blízkosti koleje jsou i školní lékaři, menza, sportovní hřiště a grilovací místa nebo kanceláře SÚZ. U koleje se nachází park Židovské pece, nedaleko jsou i parky Vítkov nebo Parukářka, které jsou ideální pro běh, jízdu na kole či kolečkových bruslích, grilování a pikniky. V nedalekém sportovním areálu Pražačka je možné si zahrát discgolf (vybavení k zapůjčení na vratnou zálohu v DDM Ulita). Na koleji jsou většinou dvoulůžkové pokoje buňkového typu, ale je zde i několik pokojů jednolůžkových (garsonek). V buňce mají vždy 4 studenti společnou kuchyňku (lednička a vařič) a sociální zařízení (koupelnou s dvěma umyvadly, prostornou sprchou a velkým zrcadlem, WC je oddělené zvlášť). Z pokojů situovaných na západ je ve vyšších patrech krásný výhled na Prahu. Část pokojů je nově zrekonstruovaná. Studenti mohou využít i studovnu nebo společenskou místnost s vybavenou kuchyní. Na koleji se také nachází dámská a pánská posilovna a tělocvična. Je zde možné za mírný poplatek využít pračky, sušáky na prádlo, žehličky nebo vysavač.

Rooseveltova kolej

nahledRooseveltova kolej se nachází téměř v centru Prahy, má výbornou dopravní dostupnost. Jedná se o malou, spíše rodinnou kolej. V bezprostřední blízkosti koleje se nachází supermarket Albert, několik restaurací, večerka a lékárna. Zhruba 3 minuty chůze od koleje se nachází park Stromovka, která je ideální pro běh, jízdu na kole a relaxaci. Začíná zde také jedna z nejkrásnějších in-line stezek v Praze, vedoucí po pravém břehu řeky Vltavy – z Tróje, kolem zoologické zahrady až do oblasti Roztok u Prahy. Na koleji je mnoho druhů pokojů. Buňkové trojlůžkové, dvoulůžkové i jednolůžkové, stejně tak chodbové trojlůžkové, dvoulůžkové a jednolůžkové. Vzhledem k malému počtu chodbových pokojů na patře, není problém mít dostatek soukromí na společných kuchyňkách nebo soc. zařízení. V nejvyšším patře se nachází prostorná terasa. Studenti mohou využít i studovnu, televizní místnost, nebo relaxační místnost „obývák“ s projektorem a stolním fotbálkem. V suterénu se také nachází posilovna, tělocvična, prostor pro úschovu kol a klavír. Na prostorném dvoře je pingpongový stůl a velké posezení s možností zapůjčení grilu. Na kolejích je možné využít pračky, sušičky, žehličky i vysavač.

Koleje Jižní město

nahlednahledKoleje na Jižním městě, Blanice a Vltava, jsou určeny hlavně pro studenty 1. ročníků. Budova s učebnami je vzdálena cca 8 minut chůze. V areálu Jižního města je zdarma velké parkoviště, několik večerek a menza v budově Volha. Je zde také Pizzerie a další možnosti stravování. V blízkosti kolejí se nachází Kunratický les pro chvíle relaxace. Autobusová zastávka Volha je pouze 10 minut od metra Chodov. Studentské ubytování je buňkového typu. Buňku tvoří dva dvoulůžkové pokoje (nebo jednolůžkový), které mají společnou kuchyňku a sociální zařízení. Zhruba polovina pokojů má také balkón. Pokoje zatím neprošly rekonstrukcí, studentům je tedy do jisté míry umožněno přizpůsobit si pokoje dle svého přání (vše musí nejprve schválit vedoucí koleje). Na koleji Blanice se nachází vybavená posilovna, samostatná místnost na stolní tenis, společenská místnost nebo místnosti určené především na předcvičování aerobiku. Pro studijní účely jsou na koleji zřízeny samostatné a sdílené studovny. Studenti na koleji Vltava mají k dispozici své studovny. Posilovnu, tělocvičnu mohou využívat na koleji Blanice. Na kolejích je možné využít pračky, sušárny, žehličky, vysavače.